V sobotu 19.5.2012 jsme se vypravili se Samíkem do Salzburgu, abychom se pokusili v neděli 20.5. vyběhat minimálně známku Výborný na Světové výstavě. A povedlo se ... dopadli jsme lépe než naši hokejisté :-)!!

    Světové výstavy se tentokráte zúčastnilo 90 hovawartů z různých koutů světa, Češi zde byli zastoupeni početně a všem ukázali, že v ČR jsou Ti nejhezčí hafani :-). Posuzoval Mr. Michael Kunze (DE) a ze začátku posuzování psů padala jedna známka "Sehr gut" za druhou - pan rozhodčí kladl u černoznakatých psů velký důraz na znaky, tudíž na začátku vyhrávali plaví hafani. Šňůru výher plavých psů překonal až Ch. Cyrol Bukový háj, který ve třídě pracovní získal známku Výborný 1, titul CACA. Dalším hafanem byl náš Sam, který si mezi 15 šampiony po opravdu vyčerpávajícím běhu ve sluncem vyhřáté výstavní hale vyběhal rovněž známku Výborný 1, titul CACA. Z fotek, které mám k dispozici, vypadali psovodi (včetně mě) i jejich psi pěkně zchváceně. Sotva jsme doběhali v šampionech, hned jsme nastupovali o titul Světový vítěz. Věděla jsem hned na začátku, že to "nedáme".  Samík toho měl plné zuby a abych řekla pravdu, já taky. O titul běhali 4 hafani, přičemž nás pan rozhodčí opět nešetřil. Běhal s námi i plavý krasavec z mezitřídy Jacobi Gasko Prim, který si stihl narozdíl od nás odpočinout, takže jeho běh pod vedením p. Jany Svobodové byl opravdu nádherný a vítězství s titulem Světový vítěz i BOB bylo naprosto zasloužené. Následně ještě 3 hafani bojovali o 2.místo - titul res. CACIB, na který jsme dosáhli z posledních sil, takže ze Samíka je oficiálně "Vicemissák" 2012 :-).

    Děkuji všem zástupcům z České republiky i Slovenska, kteří nás povzbuzovali a dodávali energii při běhu o tituly!! Rovněž děkuji za gratulace, kterými jste nás poctili vy, stejně jako zástupci z jiných zemí, především Ruska.

 

Posudky se na výstavě nepsaly, fotky dodám později.

 

    Mám nesmírnou radost, nikdy by mě nenapadlo, že na Světové výstavě dojdeme tak daleko! A i když jsme nedošli úplně nejvýš, zklamaní nejsme ani omylem. Samík i nadále zůstává mým nádherným plyšovým mazlíkem se skvělou povahou - i kdyby byl bez jakéhokoliv titulu. Hlavně, že je MŮJ :-).