V sobotu 28.4. se za nádherného (až moc) slunečného počasí konala v Bojnicích na Slovensku Klubová výstava hovawartů. Vydala jsem se tam se Samíkem nejen zkusit výstavní štěstí, ale hlavně omrknout potomky - sourozence - plavou fenečku Eli (Elektru) a Garmonta (Equ Dexter) z Úpatí Ondřejníku. Oba potomci vzešli z krytí s fenečkou Barbie Bára z Úpatí Ondřejníku, která je znovu březí s naším Samíkem a již nyní si zájemci mohou rezervovat štěňátko. Kontakt na stránkách chovatelské stanice.

    Vraťme se ale k samotné výstavě. Přihlášeno bylo celkem 73 hovíků (někteří se ale nedostavili), jejichž kvality posuzovala slovinská rozhodčí Mrs. Dušica Bučer. Protože byla jen 1 rozhodčí, byli nejdříve posuzováni psi a následně feny.

    Oba potomci po Samíkovi a Barbetě si vedli skvěle, mají krásné posudky, v kterých je jednoznačně upřednostněna mohutnost, krásné hlavy, pěkný pohyb a přátelská povaha. Jejich chování v kruhu bylo bezchybné, za což bych chtěla moc a moc poděkovat jejich majitelům. Výsledkem jejich snažení jsou hodnocení:

Jch. Equ Dexter (Garmont) z Úpatí Ondřejníku - Výborný 2, res. CAC

Elektra z Úpatí Ondřejníku - Výborná 3

Ještě jednou moc děkuji majitelům a vzhledem k počtu rozdaných známek VD je zámka Výborný z Klubové výstavy velký úspěch!!

    A jak dopadl Samík? Ve třídě šampionů si z 6ti psů vyběhal známku Výborný 1, titul CAC a dle paní rozhodčí velmi krásný plynulý pohyb za chůze i běhu nám pomohl již k druhému titulu Klubový vítěz a čekatel šampiona IHF. Posudek najdete ZDE. Vyběhat BOBa by už byla jen ta "třešinka na dortu", o kterou nakonec bojovali 2 hovíci - náš Samík a krásná fenečka Ch. Aimie Sagbariam, která titul získala. Majitelce gratulujeme!

    Na adresu slovenského hovawart klubu mohu říct jen samou chválu. Výstava byla velmi dobře připravená, kruh byl velký a občerstvení bylo zajištěno. Velkou pochvalu si zaslouží i samotná paní rozhodčí, která při posuzování jednotlivých psů posílala ostatní pryč z kruhu - do stínu. Všem a hlavně tmavým psům tím udělala nesmírnou radost :-).