V sobotu 14.05.2011 jsme se brzy ráno vydali na Speciální výstavu hovawartů do Knížecího rybníka u Tábora. Cílem bylo podívat se na další Samíkovy potomky, setkat se s jejich majiteli, poklábosit se stejně "postiženými" pejskaři a zároveň se ukázat případným nevěstám v Čechách, protože do této části republiky tak často nejezdíme.

Speciální výstavy se zúčastnilo 173 hovawartů, posuzovali 3 rozhodčí, výstavní kruhy byly krásně velké, výstava perfektně zorganizovaná a počasí nám taky přálo.

Ze Samových potomků se prezentovali:

pes Heineken Šédedab - ve třídě dorostu - známka Velmi nadějný (i přes moc pěkný posudek zůstal bez umístění - tady jsem byla trošku rozladěná, protože Heineken měl nejen dle mého názoru nejlepší pohyb v kruhu a byl nejlépe prezentován. Ostatní pejsi běhali mimochodem, poskakovali - ale co rozhodčí to názor)

pes Calix z Lašské brány - ve třídě mladých - známka Velmi dobrá (pěkný posudek, bohužel díky nasazení lososového oleje byla srst Calixe hodně červená, což ovlivnilo výslednou známku. Každopádně prezentace pejska byla skvělá!)

fenka Havana Club Šédedab - ve třídě dorostu - známka Velmi nadějná 4 (moc pěkný posudek, čtvrté místo ovlivnila ještě ne zcela přelínaná srst).

Všem majitelům moc děkuji ze předvedení a přejeme štěstí na dalších výstavách!!!

 

Samík nastoupil ve třídě Vítězů s dalšími 5 psy (4 psi z ČR, 1 pes z Rakouska). Paní rozhodčí Dartig-Entenmann brala posuzování opravdu důkladně, Sam si odnesl pěkný posudek a postoupil mezi 4 nejlepší psy. Při následném běhu o nejlepšího psa třídy Vítězů nám dala paní rozhodčí pěkně do těla a nakonec jsme si vyběhali krásné 2. místo - známka Výborný 2, titul res.CAC, "předběhl" nás pouze pejsek z Rakouska. Děkuji všem, kteří nás na výstavě povzbuzovali!