V neděli 10.4.2011 jsem se zúčastnila Národní výstavy psů v Ostravě. Hlavním cílem bylo omrknutí Samíkových potomků a taky předvedení jeho "dcery" Cayi. Celkem jich mělo být 8, nakonec dorazii 3 psi a 4 fenky.

Posuzovala paní rozhodčí Elena Škvařilová a jakožto znalkyně hovawartů posuzovala velmi důkladně.... (posouzení 60ti hovawartů trvalo 5!! hodin) 

Všechno potomstvo má skvělou přátelskou povahu a pěkný pohyb v kruhu. Až na 1 výjimku byli Samovi potomci (z různých vrhů) posouzeni ve smyslu velmi blahobytné výživné kondice (všichni by potřebovali shodit tak 3-4 kila) a většina z nich neměla vůbec vyšesanou světlou podsadu, která jim prosvítala skrze horní srst. Díky spoustě nevyčasné srsti působili hafani ještě mohutnějším dojmem. Tyto 2 faktory způsobily, že jim byly zadány známky "Velmi dobrá" a "Dobrá", z čehož jsem byla celkem zklamaná, protože jsou to všichni pěkní hafíci. Každopádně děkuji majitelům za prezentaci a doufám, že je dnešní výsledek neodradil a příště své mazlíčky vystaví v lepší výstavní kondici.

 

A jak dopadl zasloužilý otec? Samík si vyběhal známku Výborný 1, titul CAC a titul Národní vítěz - šikula :-)