V neděli 17.04.2011 jsme se s manželem a Samíkem vypravili brzy ráno na Klubovou výstavu HW do Bojnic. Počasí nám více než přálo, výstavní plocha byla pěkně upravená, výstavní kruhy velké.

Fenky posuzoval rozhodčí Mr. Gisbert Langheim (D), psy posuzovala rozhodčí Mrs. Elisabeth Dietschi (CH).

Posuzování v kruhu fenek probíhalo rychleji a zatímco fenky již byly posouzeny, posuzování psů bylo sotva v polovině. Paní rozhodčí Dietschi to brala opravdu důkladně.

Sam nastoupil do třídy Vítězů společně se psy Coresh Gutta Fortunae, Ch. Eddie Palacowe Pieknosci, Eros Indiánská maska a Ch. Everest Kráľovská stráž. Jak jsem již psala výše, posuzování fen skončilo dříve, a tak paní rozhodčí propojila oba dva již tak dost velké kruhy.

Sam nastoupil na posuzování jako první a mi skákalo srdíčko radostí, jak pěkný posudek paní rozhodčí Samovi zadala.

Zvlášností posuzování bylo, že každý pes měl kruh sám pro sebe, tzn. že všichni ostatní psi z dané třídy čekali za kruhem až na ně příjde řada.

Po posouzení všech psů třídy Vítězů nás paní rozhodčí pěkně prohnala - střídavě rychlá chůze, běh, pomalejší chůze. Můžu říct, že tedy nejsem na tom s kondicí zrovna nejhůře, ale i já jsem se pořádně zapotila - navíc sluníčko pořádně připalovalo a Samovi se to vůbec nelíbilo.

Nicméně - dali jsme do toho vše a na Klubové výstavě v Bojnicích si vyběhali známku Výborný 1 a titul CAC SR.

Pak jsme ještě běhali o titul Klubový vítěz, ale při pohledu na psa mi bylo jasné, že na titul nedosáhneme. Sam toho měl na tom sluníčku plné zuby a taky po zimě ještě není v té správné fyzické kondici.

I tak jsem nadšená - vždyť mezi tolika šampióny dosáhnout na 1. příčku bylo pro nás více než jen pohlazením na duši!

Na výstavě se rovněž vystavoval Samíkův potomek Equ Dexter z Úpatí Ondřejníku (zvaný Garmont). Garmont má velmi příjemnou povahu a myslím si, že to bude v budoucnu konkurence pro ostatní hafany - je to krásný mohutný pes s nádhernou hlavou. Na jeho první výstavě mu byla bohužel zadána jen známka Dobrá, ale z nikterak závažných důvodů. Zatím má dvoubarevné znaky, podsada nebyla úplně vyčesána a hlavně - nedůvěřoval paní rozhodčí a nenechal si prohlédnout "mužství", i když se o to rozhodčí pokoušela několikrát. Je to všechno o cviku a zkušenostech, tak doufám, že to majitele neodradilo a budu dělat vše pro to, aby Garmont byl viděn i na dalších výstavách. Majitelům děkujeme za prezentaci a hlavu vzhůru!!!

 

Na výstavu se přijeli podívat i majitelé fenečky Eli z Úpatí Ondřejníku - zatím jen sbírat "teoretické" zkušenosti. Eli je velmi příjemná fenečka a je vidět, že její lidská smečka jí opravdu zbožňuje. Eli byla v mírné blahobytné kondici, ale prý se to brzy zlepší :-).

Novému psovodovi Lucce přejeme hodně trpělivosti s čtyřnohým mazlíkem a štěstí ať už na výstavách nebo při výcviku.