V pátek 15.8.2008 jsem se s celou svou rodinkou (tedy mimo kočku) vydala na Mezinárodní výstavů psů Duodanube Bratislava 2008. Ubytovali jsme se v Pezinku, odkud jsme na výstavy dojížděli.

V sobotu 16.8.2008 jsme dorazili ráno na výstavu téměř na poslední chvíli - jen jsem stačila dát Samovi výstavní vodítko, pročísnout srst a už jsme nastupovali ve třídě otevřené, kde si Sam vyběhal známku Výborný 1 a titul CAC. Pak jsme nastoupili s dalšími 3 hovíky o další titul a Sam si vyběhal i CACIBa a v závěrečném kole i titul BOB ......nádhera.... Posuzovala rozhodčí MVDr.Ridarčíková. Posudky z obou výstav jsou ZDE.

 

Ve stejný den byla přihlášena do soutěže Junior handling i dcera Lucie, která zde měla se Samem premiéru. Samozřejmě nemohla zdaleka konkurovat zkušeným "handlérkám", nicméně Sam ji poslouchal jako hodinky a spolu vyběhali 56 bodů z 60ti, což je na začátečnici více než skvělý výsledek.... Oba mi udělali velkou radost.

16.8.2008 Junior handling II16.8.2008 Junior handling III

 

Večer tentýž den jsme si ještě se Samem zaběhali v závěrečné přehlídce o nejlhezčího psa II. skupiny FCI, převzali pohár za BOBa a vyčerpaní celodenní únavou odjeli do hotelu.

V neděli 17.8.2008 jsem už při ranním venčení viděla, že Sam je z předešlého dne unavený nejen z vystavování, ale i díky střevním problémům, které ho celou sobotu trápily....Viděla jsem na něm, že by nejraději celý den prospal, přesto jsme se ve výstavním kruhu chtěli ukázat co možná nejlépe. Opět nastoupil ve třídě otevřené, kde mu rozhodčí MRs.Mach vytkla jen pomalejší běh (není se co divit) a odnesli si známku Výborný 2 a titul res.CAC. BOBa si ten den vyběhal náš hovawartí kamarád Acer z Prorub.

Sam nám všem udělal velkou radost, je to šikula.

Chtěla bych tímto poděkovat nejen dceři Lucii za předvádění v Junior handling, ale také synovi Ondrovi, který nás obě mohutně povzbuzoval a manželovi, který nevěděl, co má dělat dříve - zda fotit a natáčet nebo jásat :-)