Svod mladých - duben 2011

16.04.2011 17:13

Dnes, v sobotu 16.4.2011, jsem se zajela podívat na svod mladých do Štěpánova u Olomouce. Počasí se oproti předchozím dnům umoudřilo, chvílemi sluníčko pěkně žhavilo. Posuzování se ujaly p. Fistungová a p. Mráková.

Ze 3 vrhů se zúčastnilo celkem 17 Samových potomků (z chovatelských stanic "Ostravské hvozdy", "ze Světlovských luk" a "z Úpatí Ondřejníku".). Všichni hafani mají velmi přátelskou povahu! Většina štěňat ještě nebyla přelínaná, v některých svodových kódech se objevuje "prosvítající podsada",  někteří měli ještě pořádné tukové zásoby ze zimy :-). Na jedné straně byla radost se koukat, jak se většina čtyřnohých kamarádů má u svých majitelů skvěle, na straně druhé - pozor na přílišnou zátěž na klouby. Snad se na mě někteří majitelé nezlobili, když jsem jim doporučila jít s váhou u hafanů dolů.

Své potomky si přijel prohlédnout i Samík - s některými hafany si vyjasňoval pozici chvilkovým vrčením, fenky si vysloveně užíval. No a nebyl by to náš Sam, kdyby se nepokusil nakrývat jednu z hárajících "dcer" - je to maniak :-).

Děkuji moc všem majitelům, kteří se svodu zúčastnili a prezentovali své čtyřnohé miláčky - šlo Vám to všem skvěle, byla jsem na Vás opravdu pyšná!! Budu moc ráda, když se s Vámi potkám někde na výstavě, případně, když dáte vědět, jak se Vám daří.

Fotky ze svodu přidám do rubriky Potomci.

 

Pro majitele:

- odkaz na hřeben, který jsem měla na svodu - např. https://www.krmiva-online.cz/Hrablo-oboustranne-17cm-Karlie-p.html

- odkaz na doplněk stravy, který zvýrazní barvu znaků a někdy zmiznou i tzv. "brýle" kolem očí - přípravek Fitmin Srst - je možno si vybrat, zda chcete tablety nebo prášek (tablety mají větší podíl zinku, manganu a mědi, dávkování je denně 1 tableta na 10kg hmotnosti psa) - https://www.fitmin.cz/psi/produkty/

- odkaz na držák na kolo (doporučuji až po rentgenu DKK) - www.baron.cz/pes/drzak-na-kolo-pro-psy-249-k-KP000009-X000760-X000767.html.

Neváhejte mě kontaktovat - pokud budu vědět, samozřejmě Vám poradím.

Gabka Vitoslavská